10 Červenec 2019

Na setkání Camp Jeep® se představuje nový Jeep® Gladiator: nejschopnější, nejfunkčnější a nezábavnější středně velký pick-up

 

 • Hvězdou letošního setkání majitelů a příznivců vozidel značky Jeep®, které proběhne od 12. do 14. července, bude nový Jeep® Gladiator.
 • Nový Gladiator je jedinečným vozem pro každodenní dobrodružství, který značku Jeep® vrací do segmentu pick-upů.
 • Moderní, okamžitě rozpoznatelný design Jeep® zahrnuje originální stylistické prvky značky, jakými jsou ikonická sedmiotvorová maska chladiče, kruhové světlomety a lichoběžníkové blatníky kol.   
 • Verze Crew cab využívá odolnou 152 centimetrů dlouhou ocelovou korbu s integrovanými kotvícími oky, volitelným nástřikem, organizérem a krytem poskytujícími maximální všestrannost při přepravě nákladu.
 • Jediný pick-up s pohonem všech kol a otevřenou karoserií nabízí snadno obsluhovatelnou plátěnou střechu, dva hardtopy a sklopné čelní okno pro maximální všestrannost a svobodu.
 • Bezkonkurenční schopnosti díky systémům pohonu všech kol Command-Trac a Rock-Trac, třetí generaci náprav Dana 44, elektronickým uzávěrkám předního a zadního diferenciálu Tru-Lock, v segmentu ojedinělému elektronicky odpojitelnému stabilizátoru přední nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.
 • Zavěšení kol odladěné pro optimální jízdní vlastnosti na vozovce a jízdní komfort bez kompromisu k offroadovým schopnostem.
 • Pokročilé a úsporné pohonné jednotky zahrnují zážehový motor 3.6 V-6 Pentastar o výkonu 285 k, který je určen pro mimoevropské trhy, a vznětový motor 3.0 V-6 EcoDiesel o výkonu 260 k, jenž bude jedinou motorizací pro evropské zákazníky.
 • Pokročilé technologie zahrnují čelní offrodovou kameru pro lepší výhled v náročném terénu - k dispozici vůbec poprvé u modelu značky Jeep® - a čtvrtou generaci infotelematického systému UconnectTM se zrcadlením chytrého telefonu Apple CarPlay a Android Auto* a možností volby 7- nebo 8,4palcové dotykové obrazovky se zoomováním pomocí prstů.
 • K dispozici s řadou pokročilých bezpečnostních prvků, včetně sledování mrtvého úhlu a detekce křížení dráhy za vozidlem, varování před čelním nárazem, adaptivního tempomatu s funkcí Stop & Go a standardní parkovací kamery ParkView s dynamickým naváděním.
 • Více než 150 exkluzivních volitelných doplňků Jeep®  Authentic Accessories powered by Mopar®, z nichž 110 je určených i pro evropský trh.  
 • U prodejců značky Jeep® v regionu EMEA se Gladiator objeví v příštím roce, a to ve stupních výbavy Sport, Overland a Rubicon.
 • Na setkání Camp Jeep® se představí dva modely Jeep® Gladiator - oba v offroadové výbavě Rubicon se zážehovým motorem 3.6 Pentstar v černém a bílém odstínu karoserie.

 

Evropští zákazníci budou mít první možnost blíže prozkoumat nový Jeep® Gladiator na akci Camp Jeep® - každoročním setkání majitelů a příznivců vozidel značky Jeep® a nejvýznamnější události klubu Jeep® Owners Group (J.O.G.). Akce proběhne od 12. do 14. července v San Martino di Castrozza v srdci Dolomit.

 

Zcela nový Jeep® Gladiator staví na bohatém dědictví odolných a spolehlivých pick-upů Jeep® s bezkonkurenční kombinací originálního designu Jeep®, svobody jízdy s nebem nad hlavou, vysoké funkčnosti a všestrannosti, pokročilých a hospodárných pohonných jednotek, špičkové dynamiky na vozovce a v terénu a řady inovativních bezpečnostních prvků a pokročilých technologií konektivity.

 

Nový Jeep® Gladiator je posledním přírůstkem v dlouhé řadě pick-upů, jež začala v roce 1947, kdy Willys Overland představil jednotunový pick-up s pohonem všech kol na bázi modelu CJ-2A. Ten byl následován mnoha dalšími modely, včetně FC-150/170 (1957-1965), Jeep® Gladiator/J Series (1963-1987), Jeep® CJ-8 Scrambler (1981-1985) a Jeep® Comanche (1986-1992). Dnes, po 27 letech, se značka Jeep® vrací do segmentu pick-upů s jedinečnou nabídkou, víceúčelovým vozem s otevřenou karoserií, který nabízí legendární offroadové schopnosti a pokročilé technologie v kombinaci se svobodou a flexibilitou přepravy vybavení a nákladu na 152 centimetrů dlouhé ocelové korbě.

 

Nový Jeep® Gladiator je zcela jedinečným vozem, který rozvíjí ikonickou rovnici Wrangleru tím, že k bezkonkurenčním schopnostem v terénu přidává větší univerzálnost, svobodu a vynikající dynamiku na vozovce. Za své legendární schopnosti v terénu vděčí systémům pohonu všech kol Command-Trac a Rock-Trac, třetí generaci náprav Dana 44, elektronickým uzávěrkám předního a zadního diferenciálu Tru-Lock, v segmentu zcela ojedinělému elektronicky odpojitelnému stabilizátoru přední nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.

 

Nový Jeep® Gladiator je vyráběn v Toledu ve státě Ohio a je nabízen ve třech stupních výbavy: Sport, Overland a Rubicon. Na Blízkém východě se objeví v první polovině roku 2020, na evropském trhu pak koncem příštího roku.

 

Moderní pojetí originálního designu Jeep®

Nový Jeep® Gladiator se může pochlubit robustním a osobitým designem, který je okamžitě rozeznatelný podle tradičních stylistických prvků Jeep®

Designerský tým značky Jeep® zachoval tradiční sedmiotvorovou masku chladiče modelu Wrangler, která ovšem dostala širší otvory potřebné pro větší přívod vzduchu související s vyšší tažnou kapacitou. Horní část mřížky je tvarovaná v zájmu zlepšení aerodynamiky.

 
Stupně výbavy Gladiator Overland a Rubicon nabízejí LED světlomety a mlhová světla, která poskytují ostré bílé světlo dodávající vozu moderní vzhled.

Tradiční čtvercová zadní koncová světla využívají LED technologii a svým tvarem a pozicí umožňují široký vstupní otvor pro bezproblémové nakládání na korbu. Nákladový prostor je zabezpečený elektricky ovládaným víkem, které tlumí nárazy a je možné jej otevřít ve třech pozicích.

 

Při navrhování odolné korby se konstruktéři zaměřili na funkčnost a všestrannost. Osvětlení korby, volitelná krytá elektrická zásuvka (230 V) a pevná integrovaná kotvicí oka poskytují maximální odolnost a všestrannost. Volitelný systém Trail Rail Cargo Management System poskytuje další možnosti ukládání, organizace a zajištění nákladu.

Volitelná vložka korby, organizér korby a plátěný kryt poskytují bezpečnost nákladu a zároveň přispívají k větší odolnosti. Verze Gladiator Rubicon je vybavená ochranou kabiny a korby. 

 

Design rámu čelního okna se čtyřmi šrouby umožňuje jeho snadné a rychlé sklopení. Horní část rámu je spojena s A sloupky a zůstává na svém místě i po sklopení okna. Díky tomu zůstává vnitřní zpětné zrcátko vždy na svém místě.

 

Závěsy lehkých a odolných hliníkových dveří obsahují vyraženou informaci o velikosti bitu Torx pro odmontování dveří, díky čemuž není potřebné přemýšlet o tom, který bit je zapotřebí. Sada nářadí s potřebnými bity Torx pro odstranění dveří a spodní části okna je součástí standardní výbavy.


Gladiator Overland a Rubicon sdílejí třídílný hard top v barvě karoserie, který vozu poskytuje prémiový vzhled a u verze Rubicon lze navíc volit černý třídílný hardtop. Obě provedení poskytují posádce další možnosti jízdy s otevřeným nebem nad hlavou. Dvojice panelů Freedom umožňuje díky rychlospojkám rychlé odstranění i instalaci. Desítky různých konfigurací dveří, střechy a čelního okna vytvářejí ohromující možnosti.

 

Interiér s originálním designem se může pochlubit funkčností a technologiemi

Interiér nového modelu Jeep® Gladiator kombinuje originální styl, všestrannost, komfort a intuitivní ovládání. Celou kabinou se prolíná precizní dílenské zpracování a vysoce kvalitní materiály.

Středová konzola inspirovaná historickým dědictvím značky Jeep® má čisté tvary a velmi zdařile doplňuje design horizontálně uspořádané palubní desky. Každý stupeň výbavy se pak může pochlubit specifickou úpravou středové konzoly. Funkční prvky, včetně ovladačů klimatizace a hlasitosti audiosystému, dobíjení a konektorů mediálních zařízení a také tlačítka systému Engine Stop Start (ESS), jsou navržené pro rychlé nalezení a snadnou dosažitelnost.

Středová konzola hostí 7- nebo volitelnou 8,4palcovou dotykovou obrazovku čtvrté generace systému UconnectTM. Panel s kontrolními ukazateli využívá 3,5- nebo 7palcový TFT informační LED displej. Ten řidiči dovoluje nastavit informace více než 100 způsoby pro snadnější přístup během jízdy. Displej bude standardem verzí Overland a Rubicon.

 

Zadní sedadla využívají zcela jedinečný design s uzamykatelným úložným prostorem pod sedáky. Lze je navíc zcela sklopit a využít tak celou vnitřní délku kabiny pro uložení delších předmětů. Celý interiér modelu Gladiator je charakteristický chytrými úložnými řešeními včetně odolných síťovaných kapes, které zabírají celou délku dveří, a mnoha míst pro uložení telefonu.

Po vyklopení sedáků zadních sedadel lze využít otevřené úložné prostory v podlaze. Volitelná uzamykatelná přihrádka pak umožňuje bezpečné uložení důležitých předmětů v případě stažené střechy nebo odstranění dveří.

 

Nový Jeep® Gladiator vyniká svou funkčností a uživatelsky přívětivými funkcemi. Výhradně pro verzi Gladiator Rubicon je určena přední offroadová kamera, která umožňuje snadný přehled o překážkách v terénu. Přední kamera je umístěná za prostředním otvorem mřížky chladiče a aktivuje se na obrazovce prostřednictvím Off-road Pages. Tato kamera se u modelu značky Jeep® objevuje vůbec poprvé a jejím cílem je nabídnout větší funkčnost a bezpečnost během jízdy v terénu. Pro větší praktičnost nabízí samočistící funkci, díky které zůstává kamera čistá i po absolvování extrémních offroadových pasáží.

Audiosystém nabízí možnost subwooferu a přenosného bezdrátového reproduktoru umístěného za zadními sedadly, který dovoluje poslech hudby během přestávek při extrémních dobrodružstvích. LED osvětlení v zadním obložení osvětluje úložný prostor a dokovací stanici bezdrátového reproduktoru.

 

Pokročilé a hospodárné pohonné jednotky

Nový Jeep® Gladiator nabídne osvědčený zážehový motor 3.6 Pentastar V-6 - k dispozici pouze na mimoevropských trzích včetně Blízkého východu - a nový vznětový motor 3.0 EcoDiesel V-6, který bude jedinou motorizací evropského trhu.

 

Motor 3.6 Pentastar V-6 poskytuje výkon 285 k, točivý moment 347 Nm a již ve standardu využívá funkci Engine Stop-Start (ESS). Navržen byl tak, aby poskytoval vysoký točivý moment v širokém spektru otáček, zejména pak v nízkých otáčkách, což je zcela zásadní předpoklad pro jízdu v extrémním terénu.


Vznětový motor 3.0 EcoDiesel bude k dispozici pro všechny modely Gladiator na evropském trhu. Očekává se, že nabídne výkon 260 k a točivý moment 600 Nm. I tato motorizace bude standardně spojena se systémem Engine Stop-Start (ESS). Agregát navržený společností FCA EMEA zahrnuje důmyslnou technologii turbodmychadla s ložisky s nízkým valivým třením pro výkon v nízkých otáčkách.

 
Nový Jeep® Gladiator nabídne osmistupňovou automatickou převodovku, která optimalizuje výkon v terénu a umožňuje hladkou jízdu i efektivní přenos výkonu v dálničních rychlostech. Osmistupňová automatická převodovka je k dispozici u všech modelů Gladiator.

 

Nejschopnější středně velký pick-up bez kompromisů

Nový Jeep® Gladiator poskytuje legendární offroadové schopnosti, které vycházejí ze dvou pokročilých systémů pohonu všech kol. Systém pohonu všech kol Command-Trac, který je standardem modelů Sport a Overland, využívá dvoustupňovou rozdělovací převodovku s redukovaným převodovým poměrem 2,72:1 a třetí generaci těžkých náprav Dana 44 s převodovým poměrem 3,73.

U verze Gladiator Rubicon byl použitý systém pohonu všech kol Rock-Trac, který je spojen s třetí generací těžkých náprav Dana 44 vpředu i vzadu s redukovaným převodovým poměrem 4:1.

Gladiator Rubicon nabízí větší výkyv náprav a celkovou dráhu zavěšení, k čemuž jim pomáhá v segmentu zcela ojedinělý elektronicky odpojitelný stabilizátor přední nápravy. Se standardní osmistupňovou automatickou převodovkou dosahuje Gladiator Rubicon působivého plazivého převodu 77.2:1, což zjednodušuje překonávání jakýchkoliv překážek v terénu.

 
Jak Command-Trac, tak i Rock-Trac nabízejí řízení točivého momentu, což umožňuje optimální trakci v podmínkách nízké přilnavosti. Volitelný zadní diferenciál se zvýšenou svorností Trac-Lok u modelů Sport a Overland zajišťuje mimořádný točivý moment a trakci na kluzkém povrchu, jakým je písek, štěrk, sníh nebo led.

 
Všechny tři výbavové stupně Gladiator Sport, Overland a Rubicon získaly logo Trail Rated díky svým legendárním schopnostem Jeep® 4x4, které zahrnují následující funkce:

 • Systém pohonu všech kol Command-Trac s plazivým převodem 2,72:1, který je standardem modelů Sport a Overland;
 • Systém pohonu všech kol Rock-Trac s redukovaným převodovým poměrem 4:1 a uzávěrkami diferenciálů Tru-Lok, který je standardem verze Rubicon;
 • Ochranné kryty a tažná oka vzadu;
 • Standardem verze Rubicon je zadní offroadový ocelový nárazník a volitelně je pak dispozici i přední ocelový nárazník s odnímatelnými konci připravený pro montáž navijáku;
 • Nájezdový úhel 43,6 stupně, přechodový úhel 20,3 stupně, úhel sjezdu 26 stupňů a světlá výška 28,2 centimetrů;
 • Agresivní volitelná 17palcová offroadová kola, verze Rubicon využívá 32palcové pneumatiky již ve standardu;
 • Brodivost až 76 centimetrů;
 • Tažná kapacita až 2722 kg a užitečné zatížení 725 kg.

  
Robustní konstrukce s karoserií posazenou na rámu je základem legendární užitné hodnoty a odolnosti pick-upů Jeep®  

Jeep® Gladiator využívá design karoserie posazené na rámu a vynikajícího pětiprvkového zavěšení kol, které zlepšuje schopnosti a poskytuje skvělou dynamiku na vozovce i vysokou úroveň bezpečnosti.

 

Design karoserie posazené na rámu využívá pokročilé materiály a konstrukci pro nízkou hmotnost a zároveň pevnost a odolnost. Ukázkou může být lehký rám z vysokopevnostní oceli. Ve srovnání s čtyřdveřovým modelem Jeep® Wrangler je rám modelu Gadiator o dalších 787 mm delší, zatímco rozvor náprav se prodloužil o 492 mm.

Delší rozvor náprav a umístění osy korby za osu nápravy vedlo k lepšímu rozložení hmotnosti a mnohem komfortnějším jízdním vlastnostem při přepravě nákladu. Hnací hřídel, brzdy, palivové potrubí a výfukový systém byly prodloužené tak, aby vyhovovaly změnám potřebným pro vytvoření nejschopnějšího středně velkého pick-upu všech dob.    

 

Gladiator využívá osvědčené pětiprvkové zavěšení předních kol s vinutými pružinami. Pružiny byly odladěné pro optimální rovnováhu mezi ovladatelností na vozovce a legendárními offroadovými schopnostmi. Výsledkem jsou komfortní jízdní vlastnosti ve městě i v terénu, v prázdném i plně naloženém stavu. Jízdní komfort, naklánění karoserie, ovladatelnost, nosnost a tažná kapacita se výrazně zlepšily díky pečlivému naladění tlumičů, dorazů a promyšlené strategii úchytů karoserie na rámu.

 

Kompletní paleta standardních a volitelných prvků bezpečnosti

Bezpečnost a ochrana posádky byly při konstrukci nového modelu Jeep® Gladiator zcela zásadní. Volitelné prvky zahrnují sledování mrtvého úhlu, detekci křížení dráhy za vozidlem, přední offroadovou kameru, varování před čelním nárazem Plus a adaptivní tempomat Plus s funkcí Stop & Go. Standardem je zadní couvací kamera ParkView s dynamickým naváděním, přední a zadní parkovací asistent a elektronická kontrola stability ESC s elektronickou kontrolou proti převrácení ERM.

 

Čtvrtá generace systému UconnectTM nabízí pokročilé technologie

Nový Jeep® Gladiator nabízí dva infotelematické systémy UconnectTM - UconnectTM 7" a 8.4" NAV, které poskytují široké možnosti komunikace, zábavy a navigace řidiči i ostatním cestujícím. Systémy UconnectTM 7.0 nebo 8.4 NAV nabízí snadno použitelné funkce, vyšší výkon, rychlejší reakce a dotykové obrazovky s vyšším rozlišením. Nechybí funkce zrcadlení chytrého telefonu Apple CarPlay a Android Auto* pro hands-free telefonování, navigaci a hlasové zadávání textových zpráv.

 

*Aplikace Apple CarPlay a Android Auto nejsou na českém trhu podporovány.

 

Více než 150 exkluzivních doplňků Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar®

Mopar® - značka skupiny FCA zaměřená na poprodejní služby a produkty všech vozidel skupiny - nabídne více než 150 nových nebo přepracovaných originálních doplňků a dílů Jeep® Performance Parts pro personalizaci nového modelu Jeep® Gladiator. Produkty Mopar® budou zahrnovat příslušenství pro aktivní životní styl a větší schopnosti, například plátěný kryt korby či polepy. Výkonnostní díly zahrnují trubkové stupačky, lišty proti kamenům, specifická kola a řadu dalších dílů navržených speciálně pro nový Jeep® Gladiator.

 

Na setkání Camp® Jeep budou k vidění dva modely Jeep® Gladiator.

 

Turín, 10. července 2019

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Obrázky


Download

Související obrázky


Priložené soubory


Odkazy