03 Listopad 2015

Vozidla v úpravě Mopar® na výstavě SEMA 2015

 

  • Na výstavě Specialty Equipment Market Association (SEMA) prezentuje značka Mopar® své nejnovější kreace vytvořené ze sériových i koncepčních produktů.
  • Koncepty Dodge Challenger GT AWD, Dodge Charger Deep Stage 3 a Dodge Dart GLH Concept patří mezi to nejlepší zprodukce sportovně laděné americké značky.
  • Vozidla Mopar® Chrysler 300 Super S a Chrysler 200 Snaznačují možnosti úprav prémiového a středně velkého sedanu prostřednictvím produktů Mopar®.
  • Kompaktní crossover Fiat 500X ve verzích Chicane a Mobe pro vyznavače aktivního životního stylu.
  • Ram Rebel X, Ram DiveMaster a Ram DragMaster představují ultimativní úpravy pro nadšence off-roadů, potápěče a milovníky závodů na čtvrt míle.
  • Tisková konference v Las Vegas Convention Center sživým přenosem v16:26 na https://livestream.com/FCALive/Mopar2015SEMA.

 

Ve dnech 3. až 6. listopadu prezentuje značka Mopar® na výstavě SEMA (Specialty Equipment Market Association) rozsáhlou paletu vozidel upravených prostřednictvím sériových nebo prototypových dílů.

 

Úpravy na bázi vozidel Chrysler, Dodge, Jeep®, Ram a Fiat zabírají v rámci expozice Mopar® SEMA obrovskou výstavní plochu 15 345 m2. Kromě vozidel se zde prezentují stovky produktů - od kol po motory či sady pro zvýšení podvozku.

 

„Paleta vozidel, kterou na výstavě SEMA značka Mopar® prezentuje, demonstruje náš závazek pomáhat majitelům v úpravách jejich vozidel podle specifických přání a životního stylu," řekl Pietro Gorlier, ředitel pro komponenty FCA Global. „Nezáleží, zda řídíte SUV, pick-up, užitkové vozidlo, kompaktní crossover, sedan či muscle car, Mopar® nabízí produkty, které umožní přizpůsobit si podle svého přání jakýkoliv vůz."

 

Následuje několik vozidel upravených značkou Mopar® a vystavených na výstavě SEMA.  

 

Dodge Challenger GT AWD Concept

Je to skutečný svalovec s motorem V8 a pohonem všech kol. Dodge Challenger GT AWD Concept je jediný vůz svého druhu, doslova celoroční muscle car, který sílu a výkon kombinuje s vynikající trakcí.

 

Při návrhu modelu Dodge Challenger GT AWD Concept značka Mopar® záměrně vynechala tradiční paletu barev a zvolila poněkud neobvyklá řešení. Okolí masky chladiče a koncových světel obklopuje oranžová linie v odstínu Header Orange, přičemž celá karoserie je vyvedena v šedém odstínu Destroyer. Barva Header Orange se pak táhne spolu s kontrastním šedým pruhem Destroyer po celé horní části karoserie, která je charakteristická matně černou povrchovou úpravou. Proužky v odstínu Header Orange pak zdobí i kryty vnějších zpětných zrcátek.

Challenger GT AWD Concept posiluje své proporce vozu muscle car prostřednictvím prototypové sady karoserie a masivních blatníků ukrývajících koncepční 20palcová pětipaprsková kola Mopar®: šířka 10 palců vpředu a 11 palců vzadu. Kryty středů kol Mopar® jsou vyvedené v barvě karoserie a kol.  

 

Sada pro úpravu karoserie byla inspirovaná historickým stylem Challengeru a vozu dodává agresivnější vzhled prostřednictvím předního a zadního spoileru, které nejsou jen stylové, ale také funkční. Další modifikace se týkaly zadní části, včetně hranatých koncovek výfuku lakovaných práškovou, matně černou barvou, víčka palivové nádrže v matně černém odstínu a s originální grafikou Mopar® a také koncepčního loga Mopar® Design na víku zavazadlového prostoru.

 

Interiér přebírá styl exteriéru prostřednictvím prošívání v odstínu Header Orange zdobícího kožená sedadla Katzkin, středovou konzolu, okolí řadicí páky a obložení dveří. Sedadla Katzkin jsou upravena prostřednictvím tmavošedých semišových prvků. Volant se zploštělou spodní částí zlepšuje ovládání při prudkých manévrech. Nechybí prahové lišty Mopar® s logem Challenger a koberec v zavazadlovém prostoru.

 

Vůz je poháněn motorem 5.7 l HEMI V-8 v kombinaci s osmistupňovou převodovkou a paketem AWD, jenž zabezpečuje přenos výkonu na všechna čtyři kola. Pohonná jednotka o objemu 5,7 litru byla upravena prostřednictvím sady pro zvýšení výkonu Scat Pack 3, jejímž výsledkem je dalších 75 k a 60 Nm točivého momentu.

 

Sada pro zvýšení výkonu Scat Pack 3 maximalizuje přínos dosažený sadami Scat Pack 1 a Scat Pack 2, a to přidáním nových hlav válců, sacího potrubí s lepším prouděním a také katalyzátoru Mopar® se zvýšeným prouděním spalin, dále přidáním sady těsnění, výfukového potrubí, adaptéru výfuku, montážních držáků a různého hardwaru. Samozřejmě nechybí ani loga Scat Pack 3. Sada Scat Pack 3 podobě jako Scat Pack 1 a Scat Pack 2 zvyšuje výkon motoru při zachování tovární záruky.

 

Prototypová sada pro úpravu zavěšení Mopar® přibližuje Challenger GT AWD Concept blíže k vozovce, čímž snižuje těžiště a nabízí ovladatelnost na úrovni závodních vozů. Součástí úprav jsou i výztuže vzpěr zavěšení z produkce Mopar® pro obě nápravy.

 

Dodge Charger Deep Stage 3

Model Dodge Charger Deep Stage 3 získal díky Moparu dalších 75 koní. Vděčí za to sadě pro zvýšení výkonu Mopar® Scat Pack 3. Mopar® dodal také řadu dalších sériových či prototypových doplňků, takže nakonec vznikla originální, na výkon zaměřená verze jediného čtyřdveřového vozu v duchu muscle car.

 

Stříbrná karoserie v odstínu Bullet je v horní části doplněna kontrastním matně černým povrchem. V této části se však barva karoserie objevuje v podobě pruhů lemovaných modrým odstínem Mopar®. Celkový styl v duchu Chargeru z 60. let doplňuje prototypová sada na úpravu karoserie Mopar®, která zahrnuje přední spoiler, boční prahové nástavce, zadní spoiler a jedinečnou odtrhovou hranu. Tyto prvky poskytují nejen agresivnější vzhled, ale současně zlepšují celkovou aerodynamiku vozu.

 

Dodge Charger Deep Stage 3 jezdí na koncepčních tmavě bronzových 22palcových kolech Mopar® Classic III s barevnými středy kol Mopar®. Přední blatníky jsou opatřené potisky Scat Pack 3, víko zavazadlového prostoru pak logem Mopar® Design.

 

Interiér vozu zdobí koncepční kožená sedadla Katzkin, která se mohou pochlubit vygravírovaným logem R/T v černém odstínu a s modrým lemem. Tato kombinace barev dokonale koresponduje s provedením karoserie. Sedadla mají prvky z perforovaného semiše Katzkin. Loketní opěrka, věnec volantu a sedadla jsou pak prošívané v modrém odstínu Mopar®. Z katalogu Mopar® pocházejí prahové lišty ozdobené logem Charger, prémiové podlahové koberečky a koberec zavazadlového prostoru s kovovým logem Dodge.

 

Dodge Charger Stage 3 je poháněn motorem 5.7 l HEMI a nadopován třemi sadami Scat Pack, které modifikují sací potrubí, výfukový systém a dodávají olejový filtr s nízkým odporem, nové výkonnostní vačkové hřídele, ventilové pružiny, spojovací tyčky, zdvihátka a samozřejmě nová těsnění. Výsledkem je zvýšení výkonu o 75 k a točivého momentu o 60 Nm, což odpovídá použití sady Scat Pack 3.

 

Sada snížených pružin Mopar® zlepšuje ovladatelnost a zároveň vozu Charger Deep Stage 3 poskytuje sebevědomý až přísný vzhled, což je dáno jeho výrazným přiblížením k vozovce. Přední vzpěry Mopar® Performance udržují kola v kontaktu s vozovkou i v náročných pasážích. Pro zvládnutí mohutného výkonu slouží brzdová sada Mopar® Big Brake.

 

Dodge Dart GLH Concept

Dodge Omni GLH (Goes Like Hell) má ve více než 100leté historii značky své pevné místo a model Dodge Dart GLH Concept tomuto milovanému vozu z 80. let vzdává hold.

 

Atletický a stylový exteriér modelu Dodge Dart GLH Concept je vyveden v černém odstínu Pitch Black a na první pohled působí, jako by se chtěl každou chvíli vrhnout vpřed. Vůz má standardní přední část s prototypovými detaily mřížky chladiče a hliníkovou kapotu Mopar® Performance. Sériový přední spoiler, boční prahové lišty a zadní difuzor jsou součástí sady pro úpravu karoserie Mopar®, která vozu přidává na eleganci.  

 

Červené doplňky ve spodní části karoserie připomínají originální Omni GLH. Dart GLH Concept jezdí na lehkých 18palcových kolech Mopar®, která jsou vyvedena v černém eloxu a doplněna středovými kryty Mopar®. O patřičnou brzdnou sílu se stará vysoce výkonná brzdová sada Mopar®. Koncovky výfuku přidávají dojem síly, víko zavazadlového prostoru pak zdobí logo Mopar® Design.  

 

Uvnitř vozu nalezneme černá kožená sedadla Katzkin, která jsou doplněna o červené prvky a červené prošívání. To se objevuje také na loketní opěrce. Červené kliky a doplňky přístrojového panelu pocházejí ze sériové nabídky značky Mopar®. Interiér dále zušlechťují sportovní volant Dodge, sada pedálů Mopar®, řadicí páka Mopar®, prémiové podlahové koberečky Mopar® a prahové lišty Mopar® s logem Dart.

 

Chrysler 300 Super S

Důkazem toho, že styl a rafinovanost mohou harmonicky splynout s výkonem a výrazným charakterem, je model Chrysler 300 Super S. Mohutný Chrysler 300 Super S nabízí prototypovou přední část, která poskytuje skutečně sebevědomý vzhled. Matně černá mřížka chladiče s logem M (Mopar®) ve vysoce lesklém odstínu Dark Hyper Black činí Chrysler 300 Super S opravdu jedinečným.

Snížená karoserie (díky sadě snížených pružin Mopar®) je posazena na 22palcových kolech Mopar® vpředu i vzadu. Stejně jako písmeno M na masce chladiče, i sériové středy kol Mopar® jsou vyvedeny v leskle černém odstínu Dark Hyper Black, což s matným odstínem karoserie Cerulan vytváří zajímavou barevnou kombinaci. Při pohledu zezadu zaujme difuzor a zadní spoiler na víku zavazadlového prostoru z portfolia značky Mopar®, jež přispívají k většímu přítlaku kol k vozovce. Karoserii doplňují loga 300 Super S a Mopar® Design.

 

Agresivně vyhlížející karoserie koresponduje s prémiovým stylem interiéru. Koncepční sedadla Katzkin ve světle šedé kůži jsou zušlechtěna modrým prošíváním, které se objevuje také na loketních opěrkách. Fluorescenční modrá barva se objevuje i na obložení dveří a panelu s kontrolními ukazateli. Standardní řadicí páka byla nahrazena prototypovou rukojetí ve tvaru T a volant byl nahrazen sportovnější verzí se zploštělou spodní částí. Sériové prahové lišty Mopar® nesou logo Chrysler, prémiové podlahové koberce a koberec v zavazadlovém prostoru jsou pak opatřené kovovými logy.  

 

Pod kapotou modelu 300 Super S se ukrývá mimořádně silný agregát 5.7 l HEMI, který byl odladěn pomocí sad Mopar® Stage 1, Stage 2 a Stage 3. Ty odpovídají modifikacím a zvýšení výkonu poskytovaným výkonnostními sadami Mopar® Scat Pack pro motor 5.7 l HEMI vozidel Dodge Challenger a Dodge Charger.

 

Ze sériových dílů zaslouží zmínku přední a zadní výztuže vzpěr zavěšení, jež zpevňují vůz v zatáčkách a zlepšují tak ovladatelnost, a také brzdová sada Mopar® Big Brake.

 

Chrysler 200 S Mopar®

Středně velký sedan značky Chrysler byl upraven kombinací sériových a prototypových dílů a příslušenství Mopar®, čímž vznikl model Chrysler 200 S Mopar®.

 

Mnohem svalnatějšího vzhledu modelu 200S Mopar® bylo dosaženo prostřednictvím šedého metalického odstínu karoserie Ceramic a také přidáním sériové sady na úpravu karoserie Mopar®, včetně předního spoileru, bočních prahových nástavců a zadního difuzoru. Koncepční kapota Mopar® Performance se dvěma výdechy zlepšuje nejen chlazení, ale i samotný vzhled vozu. Velká sériová 19palcová kola Mopar® jsou vyvedena v matně černém odstínu, který s karoserií v šedém metalickém odstínu Ceramic vytváří zajímavý kontrast. Mezi další doplňky exteriéru patří koncovky výfuku a logo Mopar® Design.

 

Uvnitř vozu nalezneme koncepční kožená sedadla Katzkin s perforovanými prvky a olemováním modrým odstínem Mopar® Blue. Stejný modrý odstín se objevuje i na panelu s kontrolními ukazateli a na části dveří. Změny v interiéru pak uzavírají prémiové podlahové koberečky Mopar® a sada pedálů Mopar®.

 

Motor V-6 Pentastar byl vylepšen výfukem s katalyzátorem v zadní části a studeným sacím potrubím. Sériové snížené zavěšení Mopar® přibližuje Chrysler 200S Mopar® k vozovce, čímž zlepšuje jízdní vlastnosti a ovladatelnost. O patřičnou brzdnou sílu se stará sada Mopar® Big Brake.

 

Fiat 500X Chicane

Kompaktní crossover Fiat 500X má na výstavě SEMA 2015 svou premiéru. Představuje se prostřednictvím dvojice modelů Fiat 500X Chicane a Fiat 500X Mobe, které naznačují, jak lze vozidla s ikonickým italským stylem, funkčností a výkonem upravit podle různých životních stylů.

 

Fiat 500X Chicane spadá do tzv. kategorie street-tuner a byl navržen pro jízdu ve městě. Vybaven je koncepční přední částí Mopar®, nástavci karoserie a 20palcovými koly v dvoutónovém odstínu matně černá/leskle černá. Leskle modrá karoserie Competition je zvýrazněna koncepčními pruhy Chicane a leskle černou střechou.

 

Pro úpravu interiéru modelu Chicane použil Mopar® některé z více než stovky příslušenství navrženého speciálně pro model 500X. Úpravy zahrnují sadu světlých pedálů, koncepční matně černé prahové lišty zušlechtěné logem 500X, logo 500X v reliéfu na prémiových koberečcích a sadu pro organizování zavazadlového prostoru, vše z portfolia značky Mopar®.

 

Styl karoserie přenášejí do interiéru kožená sedadla Katzkin s modrými prvky a modrým logem X a přístrojový panel s čelní částí v modrém odstínu Mopar®. V modrém odstínu je vyveden také střed volantu kolem loga Fiat. Chromované rámečky byly nahrazené černým povedením.

 

Vůz je poháněn zážehovým motorem 2.4 l Tigershark MultiAir2 v kombinaci s devítistupňovou automatickou převodovkou. Model 500X Chicane byl navržen tak, aby splynul s městskými ulicemi, například pomocí sníženého podvozku. Koncepční výfuk s katalyzátorem v zadní části poskytuje větší výkon, prototypové koncovky výfuku pak zvyšují celkovou atraktivitu vozu.

 

Fiat 500X Mobe

Fiat 500X Mobe byl pojmenovaný po triku z kite-surfingu. Upraven byl prostřednictvím produktů umožňujících dopravu vybavení na pláž a pro surfování. 

 

Slonovinový perleťový odstín karoserie zvýrazňuje matně bronzová část kapoty, střecha, kryty vnějších zpětných zrcátek a spodní část mřížky chladiče rovněž v bronzovém odstínu. Model 500X Mobe s pohonem všech kol je zušlechtěn grafikou X s modrým pruhem podél celého boku. Stejný odstín byl použitý také na jednom z otvorů sériových 18palcových litých kol vyvedených v dvoutónovém odstínu matně bronzová - matně černá.

 

Střešní nosič Mopar® se speciální grafikou loga Mopar® je určený pro transport kiteboardu nebo jiného rekreačního vybavení. V interiéru zaujmou modré prvky sedadel korespondující s detaily na karoserii a také velké vyšívané logo X.

 

Logo 500X zdobí prahové lišty Mopar® v bronzovém odstínu, logo Fiat pak nalezneme na nosiči v zavazadlovém prostoru, prémiových celoročních koberečcích a na sadě první pomoci. Věšáky na předních hlavových opěrkách poskytují ideální místo pro odložení bund.

 

Model 500X Mobe je poháněn zážehovým motorem 2.4 l Tigershark MultiAir2 s devítistupňovou automatickou převodovkou, který byl posílen prostřednictvím výfuku s katalyzátorem v zadní části a speciálními koncovkami.

 

Ram Rebel X

Ram 1500 Rebel nejí třeba nijak zvlášť představovat. Verze Ram Rebel X však velkému pick-upu dodává prostřednictvím katalogového příslušenství Mopar® novou dimenzi.

 

Karoserie v měděném odstínu je zušlechtěna funkční kapotou Mopar® Performance s matně černou grafikou a modrým lemem v odstínu Mopar® Blue. Široké lemy blatníků ukrývají velké 35palcové pneumatiky Toyo na 17palcových šroubovaných ráfcích, které zlepšují schopnosti vozu v terénu. Celkový vzhled dotvářejí lakované funkční příruby a středy kol Mopar®.

 

Přední část je charakteristická výraznou mřížkou Rebel s logem Ram v matně černém odstínu a koncepční dvoudílnou ochrannou deskou. Korba je chráněna měkkým třídílným krytem, dvoudílný schůdek u výfuku pak umožňuje lepší dostupnost k nářadí nebo vybavení uloženému na korbě.  

 

Černé trubkové stupačky doslova vybízejí k nastoupení do vozu. Interiér je vybaven prototypovými koženými sedadly Katzkin s vyšívaným jménem Rebel v černém odstínu se stříbrným lemem a modrým písmenem X. Prošívání v měděném odstínu zdobí loketní opěrku a volant. Další prvky v interiéru zahrnují celoroční rohože, sadu pedálů a prahové lišty.

 

Ram Rebel X je poháněn motorem 5.7 l HEMI, který byl naladěn tak, aby ovládl jak městské ulice, tak i terén. Sací potrubí, výfukový systém a koncovky výfuku a řada dalších doplňků zvyšují celkové výkonové parametry vozu. O hladkou jízdu se pak stará prototypové pneumatické odpružení.  

 

Ram ProMaster City DiveMaster

Mopar® disponuje kompletním portfoliem doplňků, které jsou potřebné k transformaci obyčejné dodávky Ram ProMaster City do zcela jedinečného a osobitého kousku, například v podobě verze Ram ProMaster City DiveMaster určené pro svět potápění.  

 

Tento ProMaster City si rozhodně nikdo nesplete s obyčejnou užitkovou dodávkou. Paleta barev a odstínů vytváří na karoserii dojem skutečného oceánu. Bílá spodní část prolínající se směrem nahoru do modrého odstínu připomíná pohled potápěče při vynořování z moře. Matně černá barva pokrývá kapotu, část přídě a boční sloupky, které jsou opatřeny grafikou Mopar® Ram Deep Dive Scuba Shop.

 

Kryty vnějších zpětných zrcátek zdobí speciální grafika kombinující červenou a bílou barvu, tedy symbol označující místo ponoru, kapotu pak silueta potápěče. Ram ProMaster City DiveMaster je osazen 17palcovými prototypovými koly. Funkční příslušenství zahrnuje střešní ližiny, uzamykatelné víčko palivové nádrže a zámky kol.

 

Interiér se může pochlubit modrými prvky sedadel Mopar® z kůže Katzkin v první a druhé řadě s vygravírovaným logem Mopar®. V nákladovém prostoru nechybí regály a police pro uložení potápěčského vybavení a unikátní protiskluzový nástřik podlahy. Zadní dvoukřídlé dveře poskytují další úložný prostor pro výbavu a TV obrazovku. LED světla Mopar® osvětlují nákladový prostor v zájmu snazšího nalezení potápěčského vybavení při nočních ponorech. Interiér pak doplňují celoroční podlahové koberce.

 

Ram ProMaster DragMaster

Místo potápěčských motivů zdobí model Ram ProMaster DragMaster závodní pruhy. Vůz je vybaven pro dvojí účel, jednak jako tažné vozidlo pro závodní vůz a jednak jako dílna a sklad náhradních dílů.

 

Bílé karoserii dominuje logo Mopar® Performance na bočních posuvných dveřích, logo Mopar® na zadních křídlových dveřích a nápis Mopar® v bílém pruhu na čelním okně. Modré pruhy Mopar® na bocích se opakují také na taženém voze, zcela novém přeplňovaném modelu Dodge Challenger Drag Pak.

 

DragMaster je osazen prototypovými lakovanými 16palcovými koly a řadou sériového příslušenství Mopar®, včetně uzamykatelného víčka palivové nádrže a zásuvky pro připojení elektriky přívěsu. Mezi další exteriérové doplňky patří boční schůdek, mlhová světla a zámky kol.

Police a regály slouží pro potřeby mobilní dílny a pro uložení dílů pro závody na čtvrt míle. LED osvětlení v nákladovém prostoru poskytuje dostatek světla pro noční opravy nebo přípravu. Další sériové příslušenství Mopar® zahrnuje celoroční koberečky, kryt podlahy v nákladovém prostoru a madla na D a B sloupcích. Zvýšený strop poskytuje extra výšku pro závodníky nebo posádku pracující v nákladovém prostoru.

 

Expozice Mopar® představí také upravená vozidla značky Jeep®: Jeep® Chief, Jeep® Wrangler Red Rock Responder, Jeep® Cherokee Canyon Trail a Jeep® Renegade Desert Hawk. Všechny tyto koncepty se představily nedávno na akci Moab Easter Jeep® Safari 2015.

 

Mopar® na SEMA Livestream

Značka Mopar® uskuteční svou tradiční tiskovou konferenci v úterý 3. listopadu v 16:26. Akce bude živě vysílaná na https://livestream.com/FCALive/Mopar2015SEMA.

 

O značce Mopar®
Značka Mopar® (zkrácení slov MOtor a PARts), která vznikla v roce 1937, byla původně názvem nemrznoucí směsi. Jméno si udělala v šedesátých letech v období tzv. muscle cars. Postupem času v rámci Moparu vznikla i speciální divize pro produkci dílů pro závodní vozy Mopar® Performance Parts. Tato divize se zabývala především komponenty pro zvýšení výkonu a zlepšení ovladatelnosti, a to jak pro silniční, tak i závodní vozy, k nimž později přidala technický servis a péči o zákazníky.

 
Mopar®, značka skupiny FCA zaměřená na služby, péči o zákazníka, originální náhradní díly a příslušenství, distribuuje více než 500 000 dílů a příslušenství na více než 150 trhů po celém světě. S více než 50 distribučními centry a 27 kontaktními uzly pro zákazníky integruje služby oddělení péče o zákazníka pro podporu dealerů i zákazníků po celém světě. Mopar® je zdrojem originálních dílů a příslušenství značek skupiny FCA.

 
Díly Mopar® jsou vytvářené stejnými týmy, které se podílejí na tovární specifikaci vozidel FCA. Toto přímé spojení dnes přitom nemůže nabídnout žádná jiná společnost v oblasti poprodejní péče. Kompletní seznam příslušenství a výkonnostních dílů naleznete na www.mopar.com.

 

Turín, 3. listopadu 2015

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory